Jak wybrać najlepszą taśmę LED

Okazuje się, że taśmy LED stają się coraz bardziej popularne i są coraz chętniej stosowane w różnych miejscach. W tej chwili mamy w sprzedaży wiele różnych propozycji taśm. Ich wspólną cechą będzie to, że są one elastyczne i będzie można je ciąć nożyczkami i dopasowywać do swoich potrzeb. Taśmy można wybierać zwracając uwagę na takie kwestie: - jakie diody są użyte, czy standardowe czy jaśniejsze diody 5050 - jak zagęszczone są diody na metrze taśmy - jaki kolor będzie miała taśma, czy będzie to jednokolorowe czy wielokolorowe rozwiązanie - jaki będzie pobór mocy na metr taśmy, im jaśniejsza taśma tym więcej prądu będzie używać - jaka będzie długość taśmy - jaka jest szczelność i czy taśma będzie wodoodporna.

Czym się kierować przy wyborze taśmy LED Przy wybieraniu taśmy LED należy myśleć o tym jakie posiada parametry, ale także o tym czy będzie wykonana z zachowaniem ważnych atestów. Taśmy, które są słabszej jakości teoretycznie mają nam świecić 50 tysięcy godzin jak zapewnia producent, ale najczęściej po jakimś czasie ulegną przepaleniu, a światło stanie się słabsze. Trzeba się zastanowić jak taśma będzie wykorzystywana. Od tego bowiem zależy to jakie diody powinniśmy wybrać i profil do zamontowania takiej taśmy W momencie, gdy mamy zamiar robić praktyczne oświetlenie to wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie taśma LED o jasnej silnej barwie.

Gdy będzie chciało się podświetlać sufit w formie dekoracyjnej to raczej taśma w standardowej długości. Przy zastosowaniu małych gabarytów przy wykonaniu taśmy będzie można dzięki temu ją wygodnie użyć nawet w takich miejscach, które nie będą łatwo dostępne. Spotykać się będzie można z zastosowaniem różnych taśm w różnych miejscach. Oprócz tego, że wykorzystuje się je w domach to bardzo często są one także stosowane w miejscach użyteczności publicznej. Taśmy o wysokiej szczelności stosowane są także w tych pomieszczeniach, gdzie narażenie na wilgoć będzie szczególne. Jeśli zastosuje się taśmy wielokolorowe RGB będzie można także osiągnąć fajne efekty świetlne.

Autor

Dagmara Nowak

Projektantka ogrodów. Dba o najmniejszy szczegół, zwracając szczególną uwagę na odpowiednie oświetlenie.

Zobacz również