Pomysły na oświetlenie małego balkonu

Lampy zewnętrzne

Obecnie w wielu mieszkaniach właściciele starają się wykorzystywać małe balkony od strony praktycznej. Dla nas to nowa dodatkowa przestrzeń. Na rynku znajdzie się meble na małe balkony, kwietniki, które pozwalają nam gospodarować każdy kąt czy tez ogrody pionowe, które na takie powierzchnie będą pasować. Co więc będzie z oświetleniem tych miejsc?

Niewielki balkon z oświetleniem

​Oczywiście najprościej jest zdecydować się na małe lampiony oraz latarenki, które mają dekoracyjny charakter. Są one ozdobne i mnogość dostępnych propozycji sprawi, że do każdego miejsca można je wybrać. Są to takie opcje, które może nie dają szczególnie dużo światła, ale można dzięki nim skutecznie budować atmosferę.

balkon oświetlenie

Jeszcze innym wygodnym rozwiązaniem jest solarna lampa, tutaj również nie będzie problemu z dostarczeniem energii elektrycznej i to wielka wygoda. Światło będzie tam ze względu na działanie energii słonecznej. W czasie dnia lampa ma magazynować tą energię, a wieczorem będzie przy czujnikach zmierzchu ją uruchamiała. Lampy solarne mogą być skończone szpikulcem, który dość łatwo będzie się wbijać w ziemię. Nadają się one także do montowania na haku i dzięki temu jest szansa na tworzenie światła centralnego. Oprawy takie są proste w użyciu i nie trzeba mieć do nich kabli co będzie dla użytkowników komfortowe.

Oczywiście nie można zapominać, że nadal najwięcej światła można uzyskiwać, jeśli zdecydujemy się na stosowanie standardowego oświetlenia elektrycznego. Na mały balkon dobrze będzie wprowadzić kinkiet o niewielkich rozmiarach, który będzie się nad stolikiem znajdował. W taki sposób mamy dyskretne światło, które zbuduje nastrój, moc będzie również zadowalająca. Jeśli chcemy mieć więcej niż jeden kinkiet dobrze będzie dzielić włącznik odpowiednio, w ten sposób będzie szansa na to, by odpowiednio dbać o natężenie światła. należy pamiętać, że lampy powinny być dla nas oświetleniem funkcjonalnym.

Jeśli chodzi o balkon trzeba się decydować na oświetlenie, które nie będzie przyciągać insektów i dlatego światło musi mieć żółtą barwę, która to oszukuje wzrok owadów, ponieważ jest tutaj charakterystyczna długość fal, które są dla nich widoczne. Można również wybrać oświetlenie nawierzchniowe, które znajdzie się w podłodze.

Autor

Adam Kowal

Projektant lamp ogrodowych i nowych rozwiązań instalacyjnych.

Zobacz również