Oświetlenie zewnętrzne

Jeśli zorganizuje się oświetlenie blisko domu to bez wątpienia będzie to ciekawe rozwiązanie na gruncie estetycznym. Po tym jak zapadnie zmrok będzie można się lepiej czuć i bezpieczniej. Uzyskać będzie można naprawdę doskonałe efekty, szczególnie gdy zrealizuje się już całe oświetlenie. Warto zwrócić uwagę na to, by utrzymać wszystko w jednej formie. Gdy mamy ogród to można oświetlić takie elementy jak rośliny, ścieżki, schody czy oczka wodne. Światło blisko domu powinno pojawić się oczywiście blisko drzwi, furtki oraz na tarasach. Oświetlenie ogrodowe może być obecnie tak przygotowane, że będzie trwałe i oszczędne. Jeśli zdecydujemy się zastosować oświetlenie LED to koszty będą ograniczone.

Podobnie można mieć oświetlenie darmowe przy zastosowaniu lamp solarnych. Okazuje się, że doskonale sprawdzają się takie rozwiązania, które pojawiają się między innymi w podłożu. W ciągu dnia nie będą one w ogóle widoczne, a wieczorem będą dawały przyjemną łunę światła. Oprawy, które są umieszczone w podjeździe muszą być oczywiście połączone z czujnikiem ruchu, który będzie włączał światło w momencie, gdy będzie potrzebne. Będzie to oszczędne rozwiązanie. Oprawy na zewnątrz Gdy wykonujemy oprawę powinniśmy pomyśleć o tym jakie formy będą się najlepiej prezentować jak i też jakie rozwiązania będą dla nas najbezpieczniejsze. Dlatego warto postawić na szczelność IP na wysokim poziomie. Określa to szczelność na pył oraz na wodę. Jeśli lampa będzie umieszczona blisko wody to poziom IP musi być naprawdę wysoki, by gwarantować odpowiednie bezpieczeństwo.

Oprawy mają mieć także klasę ochronności. Oznacza to jaka będzie izolacja elektryczna sprzętu. Czujne lampki Wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem będzie także przygotowanie urządzenia, które będzie się włączać tylko w sytuacji, gdy będzie potrzebne. Chodzi oczywiście o montaż czujników ruchu w takich lampach, które w ogrodzie się znajdą. Przy takim urządzeniu będzie można ustawić czas przez jaki będzie się światło paliło. Czujnik reaguje najczęściej z kilku metrów. Podobnie ciekawą formą i praktycznym rozwiązaniem będzie przygotowanie takiej lampy, która będzie miała wbudowane czujniki zmierzchu. To dobre rozwiązanie między innymi dlatego, że nie będzie trzeba się zastanawiać nad tym czy lampa jest już włączona gdy robi się ciemno. Załatwi to za nas czujnik, w którym pojawić się musi odpowiedni potencjometr, który będzie to kontrolował. Taki dodatek do lamp jeśli może się pojawić to wydaje się, że jego wykorzystanie będzie dobrą decyzją.

Autor

Dariusz Piątek

Manager firmy produkującej klosze do lamp[ ogrodowych.

Zobacz również